Pagājušo piektdien EKL prezidents A. Gobiņš un projektu vadītāja D. Potjomkina tikās ar Ingu Skujiņu – Latvijas prezidentūras ES Padomē (2015) sekretariāta direktori. Konstruktīvā sarunā tika identificēti dažādi Latvijas prezidentūras organizatoriskie un saturiskie saskarsemes puntki, it sevišķi saistībā ar pilsoniskās sabiedrības iespējām līdzdarboties tās veidošanā. I. Skujiņa aicināja EKL un citas organizācijas plaši iesaistīties j diskusijās par prezidentūras prioritātēm, kas jau sāksies jūnijā un par kurām rakstījām iepriekšējā ziņu lapā, savukārt EKL norādīja, ka tas ir tikai viens solis ceļā uz sabiedrības iesaisti. Abas puses ir vienisprātis, ka Latvijas ES prezidentūrai ir jābūt „tautas” prezidentūrai, kurā aktīvi piedalās pēc iespējas daudzi Latvijas iedzīvotāji.
Šogad sekretariātā tiks ielikti pamati dialogam ar sabiedrību, un plānots, ka jau nākamgad tas vērsīsies plašumā. EKL piedāvāja savu atbalstu ietvara veidošanā, t.sk. turpinot izvērtēt līdzšinējo dažādu prezidentūru pieredzi – šajā jomā jau ir veiksmīgi gadījumi, kuru pieredzi Latvija varētu pārņemt un vēl uzlabot sabiedrības līdzdalību tajos. Dialogs un savlaicīga apmaiņa ar informāciju ir pamats tam, lai prezidentūra gūtu sabiedrības atbalstu, bet arī, lai tā būtu politiski veiksmīga un ilgtspējīga. Pēc EKL domām, dialogā jāpiesaista plašs Ārlietu ministrijas un citu amatpersonu loks, kam kopīgi ar dažādām pilsoniskās sabiedrības organizācijām kopīgi jāveido veiksmīga prezidentūras programma. Papilus jāizmanto sadarbības iespējas ar Igauniju un Lietuvu.
EKL norādīja, ka pilsoniskās sabiedrības līdzdalības veicināšana ES lēmumu pieņemšanā būtu atbilstoša Latvijas prezidentūras prioritāte, jo visur šobrīd runā par leģitimitātes problēmām un tā saucamā Lisabonas līguma 11 panta ieviešanu. Ņemot vērā Latvijas labās iestrādes šajā jomā un vadošo lomu ES (par spīti daudzajiem trūkumiem) šī tēma būtu atbilstoša.
I. Skujiņa norādīja, ka jau tuvākā laikā sekretariātā būšot darbinieks, kuŗa uzdevumos ietilps sadarbība ar pilsonisko sabiedrību. Jau nākamajā gadā varētu būt vismaz divas pilnas štata vietas. Puses vienojās jau drīz tikties atkārtoti, sarunā piesaistot arī jaunos darbiniekus, kā arī padziļināti pievērsties iespējamam līdzdalības modelim, brīvprātīgo piesaistei, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas potenciālam, kā arī EKL un LAPAS kopīgam priekšlikumam 2015. gadu ES padziļināti veltīt attīstības sadarbībai.
Informācija par sekretariātu atrodama Ārlietu ministrijas mājas lapā šeit: http://www.mfa.gov.lv/lv/Jaunumi/Latvijas-arlietas/2012/05-15/, savukārt par diskusijām par prezidentūras prioritātēm – šeit: http://www.esia.gov.lv/news/diskusijas-par-latvijas-prezidenturas-prioritatem.