Cienījamie „Eiropas Kustības Latvijā” biedri un atbalstītāji,
Trīs lietas – labas lietas! Klāt EKL trešā ziņu lapa šajā gadā! Lai gan ārā aukstums arvien pieņemas spēkā, tomēr esam veiksmīgi apkopojuši ziņu lapu ar jaunājiem notikumiem, konkursiem un informāciju par ES aktualitātēm.
Šī Latvijai ir nozīmīga atceres mirkļu nedēļa – gan 1991.gada barikāžu atceres diena, gan Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas gadadiena! Arī Rīgā kā Eiropas kultūras galvaspilsētā ir veiksmīgi aizsākušās aktivitātes!
Ar sveicieniem,
Eiropas Kustība Latvija
___________________________________________________________________
SATURS
PASĀKUMI
1. Vebinārs par investīcijām jaunākajā eirozonas valstī Latvijā
2. Diskusijas Latvijas pilsētās ar jauniešiem Grieķijas prezidentūras ietvaros
3. Vebinārs par eTwinning lomu Erasmus+
4. Seminārs par Erasmus + projektiem pieaugušo izglītībā
5. LAPAS rīkotā konference par attīstības sadarbību
6. Diskusija „Mani dati – kā tos pasargāt?”
7. Diskusija par dzīves kvalitāti Latvijā „Ko sagaidām no augstākās izglītības Latvijā?”
KONKURSI
8. Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra” piedāvājums
9. Pagarināts projektu konkurss “Atbalsts zinātnei un pētniecībai”
10. 12.februāris – Ēnu diena!
11. Starptautiskās izglītības un prakses iespējas
LĪDZDALĪBA UN EIROPAS KALENDĀRS
12. EESK janvāra jauno atzinumu projektu tēmas *
13. Aptauja par ES māju pilsoniskajai sabiedrībai
14. Starptautiskā apspriešana par autortiesību regulējuma pārskatīšanu ES
15. Latvijas Ārpolitikas institūts publicē Latvijas Ārpolitikas gadagrāmatu 2013
16. Publikācija par Erasmus+
17. Eiropas Kalendārs – zīmīgie datumi tuvākajās nedēļās *
___________________________________________________________________________
PASĀKUMI
1. Vebinārs par investīcijām jaunākajā eirozonas valstī Latvijā
ASV vēstniecība Latvijā 29. janvārī piedāvā iespēju piedalīties vebinārā par investīcijām jaunākajā eirozonas valstī Latvijā, kurā piedalīsies ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala, investors Andre Demarest un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras konsultants Jon Shore.
2. Diskusijas Latvijas pilsētās ar jauniešiem Grieķijas prezidentūras ietvaros
Visu janvāri un februāra sākumā astoņās Latvijas pilsētās norisināsies diskusijas ar jauniešiem un politiķiem par Grieķijas prezidentūras izvirzītajām tēmām, kas saistītas ar uzņēmējdarbību un kultūru kā līdzekli sociālajai iekļaušanai. Grieķijas prezidentūras laikā diskusijas, galvenokārt, tiks balstītas uz četriem tēmu blokiem – izglītība, darba vietas, ekonomiskā iekļaušana un uzņēmējdarbība.
Reģionālās diskusijas notiks Aizputē, Talsos, Dobelē, Rīgā, Cēsīs, Jēkabpilī, Rēzeknē un Daugavpilī. Diskusijās aicināti piedalīties visa vecuma jaunieši, kā arī uz diskusijām tiks aicināti domes deputāti un politisko partiju pārstāvji.
Diskusiju mērķis ir noskaidrot jauniešu un politikas lēmēju sadarbības iespējas, kā arī izstrādāt rekomendācijas par minētajām tēmām. Rekomendācijas tālāk tiks nodotas gan atbilstošajām ministrijām, gan sūtītas uz Eiropas Jaunatnes foruma, lai tālāk tās iekļautu rezolūcijā un politikas plānošanas dokumentos Eiropas līmenī.
Pedagogus aicina piedalīties vebinārā par eTwinning lomu programmā Erasmus +. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros aicina izglītības darbiniekus piedalīties vebinārā par aktualitātēm un eTwinning lomu jaunajā ES programmā Erasmus+. Vebinārs notiks 2014.gada 29.janvārī.
Varēs uzzināt jaunākās aktualitātes un informāciju par plānotajiem eTwinning pasākumiem, kā arī izprast eTwinning lomu ES programmā izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+. Tāpat interesentiem būs iespēja uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām saistībā ar eTwinning.
4. Seminārs par Erasmus + projektiem pieaugušo izglītībā
4.februārī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) rīko informatīvo semināru par Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr.1 „Personu mobilitāte izglītības, apmācības un jaunatnes jomā” (mācību mobilitātes) pieteikuma konkursupieaugušo izglītībā.
Seminārā aicināti piedalīties potenciālie projektu iesniedzēji, īpaši tie, kuriem iepriekš nav bijusi pieredze projektu sagatavošanā.
Seminārā interesenti tiks iepazīstināti ar mācību mobilitātes pieaugušo izglītībā atbalstītajām aktivitātēm, mērķiem un projektu iesniegšanas noteikumiem, kā arī tiks sniegta detalizēta informācija par mācību mobilitātes projektu pieteikuma veidlapas aizpildīšanu.
Norises vieta: Viesnīca “Astor Rīga”, Z.A.Meirovica bulvāris 10, Rīga. Laiks: plkst. 10:30 – 15:30. Pieteikties semināram var līdz 29.janvārim.
5. LAPAS rīkotā konference par attīstības sadarbību
29.janvārī notiks LAPAS rīkotā konference „Attīstības sadarbība: no personīgās pieredzes uz globālo paradigmu”. Balstoties uz dalībnieku personīgajām pieredzēm un viedokļiem, konference mērķis ir diskutēt par aktuālajiem attīstības sadarbības jautājumiem un izstrādāt stratēģiskus priekšlikumus visu iesaistīto pušu (nevalstisko organizāciju, izglītības iestāžu, augstskolu, pašvaldību, valsts pārvaldes, privātā sektora, indivīdu un citu) sadarbībai attīstības jomā.
Dalībnieki:jebkurš interesents, iepriekš reģistrējoties līdz 26.janvārim. Reģistrācija notiek, nosūtot vārdu, uzvārdu, organizāciju (ja ir), e-pastu uz info@lapas.lv. Ierobežotā dalībieku skaita dēļ LAPAS var slēgt reģistrēšanos pirms norādītā datuma.
6. Diskusija „Mani dati – kā tos pasargāt?”
28.janvārī ES Mājā plkst.14.00 notiks Eiropas datu aizsardzības dienai veltītu diskusiju par datu aizsardzību, kurā piedalīsies Kārlis Šadurskis, Eiropas Parlamenta deputāts, Signe Plūmiņa, Datu valsts inspekcija, Francis Svilans, EK Tieslietu ģenerāldirektorāta datu aizsardzības nodaļa un citi eksperti.
7. Diskusija par dzīves kvalitāti Latvijā „Ko sagaidām no augstākās izglītības Latvijā?”
Sorosa fonds – Latvija aicina ikvienu interesentu uz 3. diskusiju par dzīves kvalitāti Latvijā, kas norisināsies 23. janvārī no plkst. 14:00 līdz plkst. 17:15 viesnīcas Bergs Stikla zālē. (Elizabetes iela 83/85)
Diskusijas mērķis ir apspriest un nodefinēt svarīgākos uzdevumus katrā no trīs galvenajām augstskolu funkcijām, kurus izvirza šodienas sabiedrība – „zināšanu vairošana”, „speciālistu sagatavošana” un „inovācija”, kā arī priekšnosacījumus un instrumentus šo uzdevumu sasniegšanai.
Diskusijas pirmajā sesijā tiks aktualizēts jautājums, vai Latvijas augstskolas nodrošina kvalitatīvu augstāko izglītību. Tās ietvaros notiks studentu debate par tēmu „Valstij jānodrošina bezmaksas augstākā izglītība”. Sarunā arī piedalīsies Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāra vietniece, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktoreAgrita Kiopa, Rīgas Tehniskās universitātes profesors, Zinātņu prorektors Tālis Juhna, Biznesa augstskolas Turība Attīstības padomes priekšsēdētājs, LTRK viceprezidents un Zināšanu ekonomikas padomes vadītājs Aigars Rostovskis. Diskusijas otrās sesijas uzdevums būs augstskolu galveno prioritāšu definēšana, lai tās varētu realizēt trīs sabiedrības uzdevumus – „zināšanu vairošana”, „speciālistu sagatavošana” un „inovācija”.
8. Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra” piedāvājums
Ir iespēja saņemt atbalstu radošajiem braucieniem iesaistoties Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmā “Kultūra”. Līdz š.g. 5.februārimprofesionāli mākslinieki un citi radošo profesiju pārstāvji aicināti iesniegt projektus radošajiem braucieniem uz kādu no Ziemeļu vai Baltijas valstīm laika periodā no 1-10 dienām.
Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma „Kultūra” atbalsta mākslinieku rezidences, ilgtermiņa un īstermiņa sadarbības tīklu izveidi, profesionālu mākslinieku un kultūras darbinieku mobilitāti visās mākslas nozarēs. Tās mērķis ir izveidot pamatu inovatīvai, dinamiskai Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mākslas un kultūras dzīvei.
9. Pagarināts projektu konkurss “Atbalsts zinātnei un pētniecībai”
Izglītības un zinātnes ministrija pagarina Eiropas Reģionālās attīstības fonda 2.1.1.1.aktivitātes “Atbalsts zinātnei un pētniecībai” trešās projektu iesniegumu atlases kārtas projektu iesniegumu iesniegšanas termiņu līdz 24.februārim.
Mērķis ir atbalstīt praktiskas ievirzes pētniecības projektus, kuri sekmētu zinātnes un ražošanas integrāciju un pētniecības rezultātu ieviešanu atbilstoši valstī noteiktajiem prioritārajiem zinātnes virzieniem. Projekta iesniedzējs var būt Zinātnisko institūciju reģistrā reģistrēta zinātniskā institūcija – zinātniskais institūts, augstskola vai augstskolas zinātniskais institūts
Pasākumu organizē biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija sadarbībā ar Swedbank. Pašlaik pilnā sparā norit darba devēju pieteikšanās un vakanču reģistrēšana. Šogad īpaši aicināti piedalīties tieši uzņēmēji, lai stiprinātu Latvijas jauniešu uzņēmību un iedvesmotu uzņēmējdarbībai.
Jaunieši savas ēnošanas vēlmes varēs pieteikt no 22. līdz 31. janvārim. Ēnu dienā var piedalīties ikvienas klases skolēns un apmeklēt kādu darba vietu, lai 4 – 6 stundu garumā vērotu interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.
Ja Jūs vēlaties sniegt komentārus vai viedokli par kādu no šīm tēmām, lūdzu, sazinieties ar mums info@eiropaskustiba.lv
13. Aptauja par ES māju pilsoniskajai sabiedrībai
Lai dziļāk izprastu iedzīvotāju un pilsoniskās sabiedrības vajadzības un izvērtētu esošās iniciatīvas, kas veicina aktīvu iedzīvotāju un organizāciju iesaistīšanos ES jautājumos, Eiropas Komisijas Komunikācijas ģenerāldirektorāts ir uzsācis pētījumu par “Eiropas mājas pilsoniskajai sabiedrībai”.
Pētījumā pārbaudīs, vai ir nepieciešama “Eiropas māja” – kādas līdz šim nebijušas funkcijas tā veiks un kā papildinās citas pašreizējās iniciatīvas un organizācijas. Pēc tam novērtēs projekta iespējamību un pārbaudīs, kā ES to varētu atbalstīt.
14. Starptautiskā apspriešana par autortiesību regulējuma pārskatīšanu ES
Sabiedriskās apspriešanas ietvaros ikviens ir aicināts līdz š.g. 5. februārim sniegt Eiropas Komisijai savu viedokli un priekšlikumus par autortiesību jautājumu.
Sabiedriskajā apspriešanā ietvertie jautājumi lielā mērā ir aktuāli arī Latvijā, un apspriešanas dalībnieku atbildes varētu kalpot autortiesību administrēšanas un normatīvā regulējuma pilnveidošanai ne vien ES līmenī, bet arī Latvijā. Kultūras ministrija aicina līdz 26. janvārim elektroniskā veidā iesniegt pilnībā vai daļēji aizpildītās sabiedriskās apspriešanas anketas.
Sabiedriskās apspriešanas dalībnieku viedokļus paredzēts izmantot vienotas atbildīgās nozares ministrijas vai valsts pozīcijas izstrādē, kuru plānots darīt zināmu EK. Tāpat saņemtos respondentu viedokļus un priekšlikumus plānots izmantot Latvijas autortiesību normatīvā regulējuma modernizēšanā un efektīvākas autortiesību administrēšanas prakses veicināšanā.
15. Latvijas Ārpolitikas institūts publicē Latvijas Ārpolitikas gadagrāmatu 2013
Publikācijā ir apkopoti dažādu jomu autoru darbi par ārpolitikas jautājumiem, tai skaitā par iespējamām attīstības tendencēm. Autori sniedz politikas rekomendācijas.
Eiropas digitālā grāmatnīca piedāvā jaunāko publikāciju par Erasmus programmu, detalizēti aprakstot jaunos projektus veidus un sniedz nepieciešamo informāciju par tiem, kā arī rekomendācijas.
17. Eiropas Kalendārs – zīmīgie datumi tuvākajās nedēļās *
***
Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.
Šī Ziņu lapa ir izdota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par Ziņu lapas saturu atbild biedrība „Eiropas Kustība Latvijā”
Priecāsimies, ja Ziņu lapā iekļauto informāciju pārsūtīsiet citiem interesentiem vai pārpublicēsiet, norādot atsauci uz autoru – Eiropas Kustība Latvijā.
Ja arī Jūs vēlaties Ziņu lapu saņemt, vai arī no tās saņemšanas atteikties, lūdzu, rakstiet: info@eiropaskustiba.lv. Eiropas Kustības Latvijā veidotā Ziņu lapa ir bez maksas.