Cienījamie „Eiropas Kustības Latvijā” biedri un atbalstītāji,Piedāvājam Jums jaunāko EKL Ziņu lapu – vairāki aktuāli pasākumi un diskusijas jau šonedēļ, projektu konkursi, pēdējā iespēja pieteikties pilsoniskās sabiedrības apmaiņām Eiro-Vidusjūras reģionā un vēl!
1. novembrī notiks ikgadējais ES informācijas sniedzēju forums
Ceturtdien, 1. novembrī, notiks nu jau tradicionālais Eiropas Savienības informācijas sniedzēju forums. To Vadības partnerības ietvaros rīko Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Eiropas Parlamenta informācijas birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. Šāgada tēmas ietver sarunas par ES daudzgadu budžetu (2014-2020), ekonomikas atlabšanu, eiro ieviešanu Latvijā, kā arī Latvijas prezidentūru ES Padomē 2015. gadā, Rīga2014 – Eiropas kultūras galvaspilsētu, Eiropas Pilsoņu gadu un ES pilsoņu tiesības.
Tuvākajā laikā ES informācijas sniedzēji saņems ielūgumu uz Forumu un tiks atklāta reģistrācija. Ja gadījumā tādu nesaņemat, lūdzu, dodiet ziņu, rakstot uz info@inmedia.lv/ekl – iespēju robežās centīsimies nodrošināt arī Jūsu dalību pasākumā.
Diskusijas Valmierā un Smiltenē par eiro ieviešanu Latvijā – jau šo ceturtdien un piektdien, 18.-19. oktobrī
Eiropas Parlamenta infromācijas birojs (EPIB) aicina visus interesentus – jau šo ceturtdien un piektdien, 18.-19. oktobrī, Valmierā un Smiltenē notiks atklātās diskusijas par eiro ieviešanu, katrā pilsētā būs iespējams satikt arī Eiropas Parlamenta deputātu. Diskusijas Valmierā „Eiro ieviešana Latvijā? Ko tas mums nozīmē?” norisināsies šo ceturtdien, 18.oktobrī, plkst. 15.15 Vidzemes Augstskolā un plkst. 17.00 Valmieras bibliotēkā. Piedalīsies Eiropas Parlamenta deputāts Kārlis Šadurskis, Valmieras domes priekšsēdētājs Inesis Boķis un citi eksperti – Māris Graudiņš, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā vadītājs; Guntis Vīksna, laikraksta „Liesma” žurnālists; Sandra Brigsa un Visvaldis Valtenbergs, Vidzemes augstskolas mācībspēki; Andris Gobiņš, biedrības „Eiropas Kustība Latvijā” prezidents. Pirmo diskusiju atklās Vidzemes Augstskolas debašu kluba debates. Diskusija plkst. 17:00 būs vērojama arī tiešsaistē: www.europarl.lv, www.esmaja.lv.
Savukārt diskusijas Smiltenē „Latvijas ekonomika vienotā Eiropā” un „Kādu eiro gaidām?” notiks šo piektdien, 19. oktobrī, Smiltenes Valsts tehnikumā – profesionālajā vidusskolā. „Latvijas Avīzes” publiskā diskusija „Latvijas ekonomika vienotā Eiropā” sāksies plkst. 11:30, un tajā piedalīsies EP deputāts Roberts Zīle (NA), Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (RP), kā arī 11. Saeimas deputāts Jānis Dūklavs (ZZS). Savukārt plkst. 13:30 notiks „Kādu eiro gaidām?” – Latvijas Bankas Makroekonomikas analīzes daļas vadītājas Santas Bērziņas un eiro projekta vadītājas Daces Kalsones tikšanās ar pašvaldības deputātiem, darbiniekiem, pagastu pārvalžu vadītājiem, medijiem, uzņēmējiem, ikvienu interesentu.
3.Sekojiet tiešsaistē Eiropas Attīstības dienām! *
Šodien un rīt, 16.-17. oktobrī, notiek ikgadējās Eiropas Attīstības dienas (European Development Days) – augsta līmeņa forumu par starptautiskajām lietām un attīstības sadarbību, kurā piedalās ap 1500 organizaciju un 6000 individuālo dalībnieku. Pasākumā Eiropas Kustību Latvijā pārstāv tās prezidents, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas loceklis Andris Gobiņš. Jums ir iespēja sekot līdzi Eiropas Attīstības dienu tiešraidei internetā: http://live.eudevdays.eu/videos/edd-2012/1023724/edd12-save-the-date-16-17-october-brussels, kā arī Twitter: @eudevdays, #EDD12.
Sīkāk par EKL dalību un rezultātiem lasiet nākamajā Ziņu lapā!
4. Publiskā diskusija „Jaunā transatlantiskā stratēģija pēc ASV vēlēšanām” ar Deimonu Vilsonu – rīt, 17. oktobrī, plkst. 11:30 ES mājā
Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) aicina piedalīties publiskajā diskusijā „Jaunā transatlantiskā stratēģija pēc ASV vēlēšanām” ar Deimonu Vilsonu (Damon Wilson, ASV Atlantiskās padomes viceprezidents). Pasākuma mērķis ir pārrunāt to, kā mainīsies ASV un Eiropas attiecības pēc 6. novembrī gaidāmajām ASV prezidenta vēlēšanām. Pasākums notiks jau rīt, 17. oktobrī, plkst. 11:30 ES mājā (Rīga, Aspazijas bulv. 28). Interesentiem lūgums iepriekš pieteikties: ej.uz/registration, 29624 999 vai zane@lato.lv.
Informācijas avots: LATO
5. Eiropas Mazo un vidējo uzņēmumu nedēļas pasākumi – jau šonedēļ arī Latvijā!
Eiropas Komisija sadarbībā ar Kipras prezidentūru šonedēļ, no 15. līdz 21. oktobrim, organizē Eiropas Mazo un vidējo uzņēmumu nedēļu, lai veicinātu uzņēmējdarbību visā Eiropā. Latvijā tematiskie pasākumi notiek no septembra līdz pat oktobrim. Aktuālo pasākumu tēmas ir, piemēram, intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzība, darba drošība, sociālā atbildība u.c. Jāatzīmē, ka rīt, 17. oktobrī, viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvija(Rīga, Elizabetes ielā 55)notiek ES vienotā tirgus forums – viens no gada nozīmīgākajiem biznesa pasākumiem, programmu skatiet šeit: http://ej.uz/bizness12.
6. Starppaaudžu solidaritātei veltītā „Labo darbu nedēļa 2012” jau nākamnedēļ, no 22. līdz 28. oktobrim!
Jau ceturto gadu pēc kārtas labdarības organizācija „Palīdzēsim.lv” sadarbībā ar uzņēmumu „LDE group” rīko „Labo darbu nedēļu” – akciju, kuras mērķis ir attīstīt palīdzēšanas kultūru. Ikviens Latvijas iedzīvotājs, sabiedriskā organizācija vai uzņēmums aicināts sniegt palīdzību līdzcilvēkiem, kam nebūt nav jābūt finansiālam atbalstam. Tā kā 2012.gadā Eiropas Savienības prioritāte ir paaudžu solidaritāte, arī šī gada „Labo darbu nedēļas” uzsvars ir tieši uz palīdzību vecāka gadagājuma cilvēkiem, īpaši vientuļajiem cilvēkiem, kuriem kopā būšana ir tikpat nepieciešama kā palīdzība mājas darbos.
7. Seminārs par studiju iespējām Vācijā un Nīderlandē trešdien, 24. oktobrī, plkst. 15:00 ES mājā
Trešdien, 24. oktobrī, plkst. 15:00 ES mājā notiks informatīvs seminārs „Ceļā uz ES augstskolām – Vācijā un Nīderlandē”. Seminārā uzstāsies eksperti no Vācijas Akadēmiskās Apmaiņas Dienesta (DAAD) un no Holandes Izglītības un atbalsta centra, ar kuriem būs iespējamas individuālas konsultācijas.
8. ES kultūras projektu grantu konkursa iesniegšanas termiņi jau 7.novembrī
Eiropas Savienības programmas „Kultūra” mērķi ir veicināt: a)kultūras sektora darbinieku pārrobežu mobilitāti; b) starptautisku kultūras un mākslas produktu apriti; c)starpkultūru dialoga norisi. Programmas ietvaros rīkotajā grantu konkursā var pieteikt minētajiem mērķiem atbilstošas kultūras aktivitātes, Eiropas līmeņa kultūras organizāciju attīstīšanas projektus, kā arī pētījumu pieteikumus. Kopējais finansējuma apjoms – ap 60 miljoniem eiro.
Projektu ilgums var būt līdz 3 gadiem, sadarbojoties pārstāvjiem no vairākām valstīm. Šobrīd aktuālas projektu iesniegšanas termiņš ir 7.novembris vairāku veidu kooperācijas projektiem.
9. Pieteikšanās ES grantiem audiovizuālo festivālu rīkošanai līdz 15.novembrim
Izsludināta pieteikšanās Eiropas Savienības audiovizuālās mākslas atbalsta programmas MEDIA aktivitātei – audiovizuālo festivālu rīkošanai. Grantu programmas mērķi ir popularizēt Eiropas kino un citus audiovizuālos projektus, kā arī padarīt tos pieejamākus plašākai Eiropas un starptautiskajai publikai.
Sabiedriskās organizācijas, uzņēmumi, valstiskā sektora institūcijas var veidot Eiropas audiovizuālo materiālu festivālus ar ne mazāk kā 70% Eiropas ražojuma kino programmu no vismaz 10 ES dalībvalstīm. Līdzfinansējuma apjoms – 50%, ar maksimālo granta apjomu – 75 000 eiro. Kopējais grantu fonda apjoms ir 3 500 000 eiro.
Termiņš: 15. novembris aktivitātēm, kas tiks īstenotas laika posmā no 2013.gada 1.maija līdz 31.oktobrim. Nākamais pieteikšanās termiņš būs 30.aprīlis.
10. Pilsoņu apmaiņas programma Eiro-Vidusjūras reģionā – pieteikšanās līdz rītdienai, 17. oktobrim!
Annas Lindes fonds (Anna Lindh Foundation) ir izsludinājis pilsoņu apmaiņas programmu Eiro-Vidusjūras reģionā, kuras mērķis ir veicināt apmaiņu starp Eiropas un arābu valstu pilsoniskās sabiedrības organizācijām, veicinot sadarbību un pieredzes apmaiņu. Programmas mērķis ir atbalstīt apmaiņas starp aktīviem jauniem pilsoniskās sabiedrības organizāciju biedriem, 1-3 mēnešu garumā. Pieteikšanās termiņš ir rītdiena, 17. oktobris!
11. Eiropas Padomes tiešsaites kurss „Global Education: The Intercultural Dimension”
Eiropas Padomes Dienvidziemeļu centrs (The North South Centre) piedāvā bezmaksas kursu par globālās izglītības starpkultūru dimensiju.
Kurss piedāvā globālās izglītība nepieciešamības pamatojumu, tās teorētiskajiem un praktiskajiem aspektiem, kā to realizēt lokālā kontekstā. Tas paredzēts sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem, lēmumu pieņēmējiem, pedagogiem un citiem interesentiem. Kursa vajadzībām būs jāvelta vismaz 10 stundas nedēļā, jābūt pietiekami labām angļu valodas zināšanai un interneta piekļuvei. Iespējams iegūt arī stipendijas.
Kursa izveidošana tapusi sadarbībā ar The Network universitāti un Eiropas Komisiju ar mērķi paaugstināt globālās neatkarības un solidaritātes jautājumu atpazīstamību ar izglītojošu un jaunatnes programmu palīdzību, popularizēt ziemeļu-dienvidu solidaritātes politiku, nodrošinot dialogu starp Eiropu, Vidusjūras reģiona dienvidu daļas valstīm un Āfriku.
12. Erasmus Mundus stipendija maģistra studijām publiskās politikas jomā
Eiropas Savienības dalībvalstu un EEA-EFTA savdabības valstu pilsoņiem tiek piedāvātas stipendijas publiskās politikas studijām maģistrantūrā.
Erasmus Mundus maģistra programma attiecīgajā specialitātē tiek nodrošināta četrās partnerorganizācijās: Central European University, Budapešta, Ungārija; Barcelona Institute of International Studies, Spānija; International Institute of Social Studies Erasmus University Rotterdam, Hāga, Nīderlande; University of York, Lielbritānija.
Pietiekumi tiek pieņemti divās kategorijās – ārzemju studenti, kas nav ES vai sadarbības valstu rezidenti kvalificējas A kategorijā ar stipendijas apjomu, bet ES pilsoņi, t.sk., Latvijas iedzīvotāji – kategorijai B. Kopējais stipendijas apjoms abām kategorijām ir attiecīgi 48 tūkst. eiro un 20 tūkst. eiro, tomēr ar daļu no summas tiek sekta augstskolas maksa.
Kandidātiem jāiesniedz akadēmisko izglītību apliecinošs dokuments, CV, pieteikuma forma, divas rekomendācijas vēstules un apliecinājums par angļu valodas prasmēm līdz 2013.gada 3.janvārim.
13. Eiropas Savienība saņēmusi Nobela miera prēmiju
Eiropas Savienība jau no tās pirmsākumiem – Ogļu un tērauda savienības izveidošanas 1952.gadā – darbojusies ar mērķi novērst bruņotu konfliktu izcelšanos Eiropā. Atzīstot ES sekmes ne tikai šajā uzdevumā, bet arī tādas Kopējās Ārējās un Drošības politikas īstenošanā, kas tendēta uz mieru arī citur pasaulē, Norvēģijas Nobela komiteja starptautiskajai organizācijai piešķīrusi Nobela miera prēmiju. Tādējādi augstāko novērtējumu saņēmis ilggadējais ES darbs miera, demokrātijas vērtību un cilvēktiesību aizstāvēšanai un nostiprināšanai globālā mērogā. Kā uzsver Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, nopelni par balvu pienākas ikvienai dalībvalstij, arī Latvijai, un ikvienam no 500 miljoniem ES pilsoņu – cerams, ka balva kalpos kā stimuls kvalitatīvai dalībvalstu sadarbībai arī turpmāk.
Priecāsimies, ja Ziņu lapā iekļauto informāciju pārsūtīsiet citiem interesentiem vai pārpublicēsiet, norādot atsauci uz autoru – Eiropas Kustība Latvijā.
Ja arī Jūs vēlaties Ziņu lapu saņemt, vai arī no tās saņemšanas atteikties, lūdzu, rakstiet: info@inmedia.lv/ekl. Eiropas Kustības Latvijā veidotā Ziņu lapa ir bez maksas.