Cienījamie „Eiropas Kustības Latvijā” biedri un atbalstītāji,
Esam apkopojuši jaunāko informāciju par pasākumiem semināriem, konkursiem, un praksēm (aicinām visus interesentus pieteikties uz EESK praksi Briselē!). Līdzās publikācijām par Eiropu, esam publicējuši arī rakstu par situāciju Ukrainā, kuru mums ir nosūtījusi notikumu aculieciniece.
Mūsu projekta nobeigumā EKL rīko arī apaļā galda diskusijas, no kurām pirmā ir 19.februārī. Aicinām visus pieteikties un ierasties.
Eiropas Kustība Latvija
SATURS
PASĀKUMI
1. Eiropas Kustības Latvijā rīkotais seminārs „12 Padomi Tavas NVO veiksmes stāstam Latvijā un ES” *
2. Grāmatas ”Par Eiropas konstitūciju” prezentācija
3. Seminārs “Franšīze eksporta izaugsmei”
4. Seminārs par Erasmus+ stratēģiskajām partnerībām
5. XV Starptautiskais masku tradīciju festivāls
6. Latvijas Ārlietu ministra vieslekcija par Latvijas ārpolitikas aktualitātēm
7. LIIA pētījuma prezentācija 24. februārī: Baltijas un Višegradas mācībstundas no Eiropas ekonomiskās krīzes
8. Eiropas Pilsoņu gada alianses pasākums 20.februārī
KONKURSI
9. Prakses iespējas Eiropas Ekonomikas un Sociālo lietu komitejā
10. Prakses iespējas Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūrā
11. Konkurss: „Interesanti laiki Eiropas aizsardzībā?”
12. Fotokonkurss: Ai, ai, eiro
13. Konkurss „Ievieto savu foto šeit!”
14. ES – Indijas pētniecības un inovāciju partnerības konkurss
15. Starptautiskās prakses un izglītības iespējas
LĪDZDALĪBA UN EIROPAS KALENDĀRS
16. Aicinām iesūtīt labās prakses piemērus jauniešu bezdarba jomā!*
17. EKL prezidenta Andra Gobiņa raksts EESK jaunākajā ziņu lapā *
18. Speciālreportāža no Ukrainas*
19. Eiropa publikācijās
20. Eiropas Kalendārs – zīmīgie datumi tuvākajās nedēļās *
1. Eiropas Kustības Latvijā rīkotais seminārs „12 Padomi Tavas NVO veiksmes stāstam Latvijā un ES” *
Semināra galvenais mērķis ir sniegt praktisku palīdzību, kas veicinātu organizācijas aktivitāti un iesaisti svarīgos lēmumos un aktīvu interešu aizstāvību Latvijas un ES līmenī.
Semināra laikā praktiskā un informējošā veidā meklēsim kopā atbildes uz jautājumiem – Kā es varu iesaistīties sabiedrībai nozīmīgu lēmumu pieņemšanā? Kāds var būt mans ieguldījums? Kā iegūt kontaktus, kas palīdzēs man īstenot organizācijas aktivitātes? Ar ko man rēķināties – kādi būs lielākie izaicinājumi? Kā tas uzlabos manas organizācijas darbību?
Seminārs „12 Padomi Tavas NVO veiksmes stāstam Latvijā un ES” notiks š.g. 19.februārī (trešdien) no pl. 11.30 līdz 13.30 Eiropas Savienības mājas Sarunu istabā (1.stāvs), Aspazijas bulvārī 28. Semināra programmu pievienojam e-pasta pielikumā.
Ja rodas jautājumi saistībā ar semināru, aicinām zvanīt projekta koordinatorei Lienei Kindzulei –pa tālruni (+371) 67326548.
Uz tikšanos!
2. Grāmatas ”Par Eiropas konstitūciju” prezentācija
13. februārī apgāds Zinātne aicina uz Jirgena Hābermāsa grāmatas ”Par Eiropas konstitūciju” prezentāciju.
Savā darbā filozofs runā par tautu tiesību konstitucionalizāciju un Eiropas Savienības transformāciju pēdējo triju gadu ekonomiskās krīzes kontekstā; transnacionālās demokrātijas jēdzienu un federālisma nākotni; jaunajiem izaicinājumiem eiropietim un kosmopolītiskās sabiedrības/Eiropas tautu solidaritātes jēdzienu.
Autors pievēršas arī neefektīvajam politiskajam menedžmentam ES un Eiropas Monetārajā savienībā, kā arī cilvēktiesību un sociālā taisnīguma koncepcijas aktualitātei.
20. februārī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra Eiropas Biznesa atbalsta tīkla projekta ietvaros organizē semināru “Frančīze eksporta izaugsmei”. Tā mērķis ir iepazīstināt Latvijas uzņēmumus ar franšīzi – jaunu eksporta tirgu apguves metodi, ko uzņēmumi visā pasaulē izmanto arvien biežāk, lai palielinātu tirdzniecības vietu skaitu, apgrozījumu, ienākumus, kā arī lai veicinātu zīmola atpazīstamību.
Vieta: LIAA konferenču zālē 2. stāvā, Rīga, Pērses iela 2
4. Seminārs par Erasmus+ stratēģiskajām partnerībām
18.februārī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) rīko informatīvo semināru Rīgā par Erasmus+ programmas aktivitāti – stratēģiskās partnerības.
Seminārā aicināti piedalīties potenciālie projektu iesniedzēji, īpaši tie, kuriem iepriekš nav bijusi pieredze projektu sagatavošanā. Seminārā tiks sniegta informācija par stratēģisko partnerību aktivitāti visās izglītības jomās – augstākajā, skolu, profesionālajā un pieaugušo izglītībā, kā arī sniegta informācija par pieteikuma veidlapas aizpildīšanu.
Vieta: Viesnīca “Radisson Blu Hotel Latvija”, Elizabetes iela 55, Rīga.
No 14. līdz 16. februārimRīgā notiks XV Starptautiskais masku tradīciju festivāls. Plašā un daudzveidīgā festivāla programma piedāvās meistarklases, izrādes, masku skati, danču vakaru un citas aktivitātes Vecrīgā, savukārt festivāla noslēgumā Brīvdabas muzejā ikviens būs aicināts uz Meteņa svinēšanu. Festivālā piedalīsies 24 masku grupas no Latvijas, Lietuvas un Krievijas. Konferencē un meistarklasēs piedalīsies masku tradīciju speciālisti no Latvijas, Lietuvas un Krievijas, ka arī antropologs Čezāre Popi no Itālijas.
6. Latvijas Ārlietu ministra vieslekcija par Latvijas ārpolitikas aktualitātēm
12. februārī plkst. 10:30 Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē notiks Latvijas Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vieslekcija “Latvijas ārpolitikas aktualitātes”, kuras laikā ministrs pasniegs LR Ārlietu ministrijas un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas jauniedibināto ikgadējo Inovāciju balvu starptautiskās politikas pētniecībā.
Šī gada janvārī norisinājās kārtējās Saeimas ārpolitikas debates, kurās ārlietu ministrs atskatījās uz pērn paveikto un norādīja uz 2014. gada prioritātēm ārpolitikas jomā. Vieslekcija, zināmā mērā, būs parlamentāro debašu turpinājums ar LU SZF politikas zinātnes studentiem.
7. LIIA pētījuma prezentācija 24. februārī: Baltijas un Višegradas mācībstundas no Eiropas ekonomiskās krīzes
Ekonomiskā krīze ir skārusi visu Eiropas Savienību, bet kā tajā ir veicies „jaunajām” dalībvalstīm? Latvijas Ārpolitikas institūts sadarbībā ar Frīdriha Eberta fondu ir publicējis starptautisku pētījumu „Ekonomiskās ilgtspējas politika: Baltijas un Višegradas atbildes Eiropas ekonomiskajai krīzei.” Grāmatas prezentācija un diskusija ar starptautisku ekspertu dalību notiks Rīgā pirmdien, 24. februārī, plkst. 14:00 viesnīcā Radisson Blu Latvija (Elizabetes 55).
Latvijas Ārpolitikas institūta izdotais rakstu krājums ir starptautiska autoru kolektīva mēģinājums izskaidrot un salīdzināt ceļus, kādus Baltijas valstis un Višegradas grupa (Polija, Čehija, Slovākija un Ungārija) ir izvēlējušās krīzes pārvarēšanai. Pētījums apskata, kā ekonomiskās un finanšu problēmas tika risinātas gan nacionālajā, gan Eiropas Savienības līmenī, piedāvā skaidrojumus un analizē mācībstundas. Autori no visām septiņām valstīm arī izdara prognozes par turpmāko attīstību. Baltija un Višegrada ir cīnījušās pret krīzi ar dažādām metodēm, un grāmata ļauj salīdzināt, kādi bija ekonomiskie un sociālie rezultāti.
8. Eiropas Pilsoņu gada alianses pasākums 20.februārī
20.februārī Eiropas Pilsoņu gada alianse (EYCA) rīko pasākumu “Regaining the European Project Together”, kura mērķis ir vienkopus satikt Eiropas pilsoniskās sabiedrības organizāciju pārstāvjus un Eiropas Parlamenta locekļus, lai apspriestu jautājumus, kas skarti EYCA rekomendācijās, kas ir kopumā 80 ieteikumi, lai attīstītītu politikas ES aktīvā pilsoniskuma jomā.
Lidojumi uz pasākumu tiek apmaksāti. Ja Jūs vēlaties piedalīties, steidzami sazinieties ar mums info@eiropaskustiba.lv
KONKURSI
9. Prakses iespējas Eiropas Ekonomikas un Sociālo lietu komitejā
Divreiz gadā EESK piedāvā piecus mēnešus ilgas prakses vietas EESK neseniem absolventiem no ES dalībvalstīm. Prakses laikā iemācīsies par EESK lomu un aktivitātēm un iegūt profesionālu pieredzi multikulturālā vidē. Prakse sāktos 16.septembrī.
10. Prakses iespējas Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūrā
Prakses iespējas tiek piedāvātas tiem interesentiem, kuri ir ieguvuši augstāko izglītību. Praktikanti tiks izvēlēti no Eiropas Savienības dalībvalstīm un kandidātvalstīm. Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūra piedāvā praksi sekojošos departamentos: direktorāts, administrācija, cilvēkresursi un plānošana, vienlīdzība un pilsoņu tiesības, brīvība un tiesiskums, komunikācijas un informācijas sniegšanas pasākumi.
Veiksmīgajiem kandidātiem būs iespēja iegūt pamatzināšanas, kas saistītas ar aģentūras darbu: cilvēktiesības, likumi, sociālā vai/un politikas zinātne, starptautiskās attiecības, komunikācija un publiskās attiecības.
11. Konkurss: „Interesanti laiki Eiropas aizsardzībā?”
Ja Tev ir daudz radošu ideju saistībā ar Eiropas aizsardzības jautājumiem, tad Jaunie Profesionāļi ārpolitikā Briselē (YPFP Brussels) un Eiropas Aizsardzības aģentūra aicina Tevi izteikt savu viedokli esejas veidā. Esejai jābūt rakstītai angļu valodā un tajā jāizklāsta galvenie jautājumi saistībā ar Eiropas aizsardzību. Desmit labākie autori saņems ekskluzīvu iespēju piedalīties Eiropas Aizsardzības aģentūras organizētajā gadskārtējā konferencē, kas notiks Briselē šī gada 27. martā.
Dosjē „Sveicināts, eiro!“ atklāj dažādus skatījumus uz valūtas maiņu Latvijā, kopīgās valūtas Eiropas dimensiju un arī pavisam personisku attieksmi pret naudu ikdienas dzīvē.
Konkursa rīkotājus, Gētes institūtu, interesē jūsu personīgais uztvērums: Kur jaunā nauda jums īpaši duras acīs? Jeb arī kur tās pietrūkst, jo cenas tomēr ir kāpušas, kā daudzi iepriekš baidījās? Ar nepacietību gaidām jūsu iespaidus, kā eiro maina (vai arī nemaina) Latvijas ikdienu!
Iesūtāmie darbi: Piedalīties var ar atsevišķām fotogrāfijām vai fotogrāfiju sēriju, kurā ir ne vairāk kā 5 darbi. Iesūtot fotogrāfiju sēriju, katru fotogrāfiju, lūdzu, iesūtīt ar savu formulāru un atbilstošu komentāru. Darbi jāiesūta līdz 2014. gada 23. februārim.
13. Konkurss „Ievieto savu foto šeit!”Eiropas Parlaments aicina piedalīties fotokonkursā, kurā katru mēnesi tiek izsludināta sava tēma. Katra mēneša uzvarētāja iesūtītā fotogrāfija tiks publicēta Parlamenta interneta vietnē. Jūlijā vienam no mēneša uzvarētājiem būs iespēja doties uz Strasbūru un izveidot foto reportāžu par jaunievēlēto Parlamentu.Savas fotogrāfijas un pieteikuma anketu var iesūtīt pa e-pastu: webcom-flickr@europarl.europa.eu. Fotogrāfijas par šī mēneša tēmu “tabaka” var iesūtīt līdz 23. februāra pusnaktij (Centrāleiropas laiks).
14. ES – Indijas pētniecības un inovāciju partnerības konkurss
Projekta mērķis ir radīt un stiprināt pētniecības un inovācijas partnerības ar Indiju, un palielināt Eiropas pētnieku mobilitāti uz Indiju. Projekta nozares: vide, biotehnoloģija, transports, enerģija, veselība, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas.
Pieejamais finansējums segtu 72-80% no projektu kopējām izmaksām, no 300,000 EUR līdz 333,333 EUR.
16. Aicinām iesūtīt labās prakses piemērus jauniešu bezdarba jomā!*
Eiropas Ekonomikas un Sociālo lietu komitejas atzinuma projekta ietvaros (SOC/503 „Youth employment”) tiek apkopoti labās prakses piemēri no visām ES valstīm. Ziņotāja aicina iesūtīt jaunus vai „apslēptus” labās prakses piemērus nacionālā, reģionālā, vietējā vai uzņēmuma līmenī, ar vai bez pilsoniskās sabiedrības līdzdalību, kurus iespējams pārnest un pielietot citās ES valstīs.
Aprakstus var iesūtīt gan latviešu, gan angļu valodā. Var nosūtīt arī kontaktus un EESK sekretariāts sazināsies ar Jums telefoniski.
Ja Jums ir zināms kāds labās prakses piemērs, lūdzam to nosūtīt līdz 14.februārim uz info@eiropaskustiba.lv
17. EKL prezidenta Andra Gobiņa raksts EESK jaunākajā ziņu lapā *
Savā rakstā “Eiropas pilsoņu gads 2013 – un 2014 (?): EESK perspektīva” Eiropas Kustība Latvijā un EESK Latvijas pārstāvis Andris Gobiņš apkopo paveikto Eiropas pilsoņu gada ietvaros 2013.gadā, kā arī ieskicē nepieciešamos darbus nākamajam periodam, t.i., 2014.gadam, kas ir Eiropas pilsoņu gada turpinājums.
Ziņu lapā arī apkopota informācija par A.Gobiņa darbu atzinumā REX/392 “Eiropas Attīstības gads – 2015”
EKL publicē savā mājas lapā rakstu par situāciju Ukrainā, kuras autore ir Anna Isaieva no Kijevas, Ukrainā.
Autore strādā jauniešu NVO, iepriekš studējusi vēsturi; piedalījusies neskaitāmās starptautiskās jaunatnes programmās. Dzimusi un dzīvo Kijevā. Piedalījusies Oranžajā revolūcijā un aktīvi piedalās kā parasta pilsone aktuālajos notikumos Ukrainā. Viņa nav nevienas politiskās partijas pārstāve.
Rakstā tiek sniegta informācija par notikumu attīstību Ukrainā.
20. Eiropas Kalendārs – zīmīgie datumi tuvākajās nedēļās*
***
Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.
Šī Ziņu lapa ir izdota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par Ziņu lapas saturu atbild biedrība „Eiropas Kustība Latvijā”
Priecāsimies, ja Ziņu lapā iekļauto informāciju pārsūtīsiet citiem interesentiem vai pārpublicēsiet, norādot atsauci uz autoru – Eiropas Kustība Latvijā.
Ja arī Jūs vēlaties Ziņu lapu saņemt, vai arī no tās saņemšanas atteikties, lūdzu, rakstiet: info@eiropaskustiba.lv. Eiropas Kustības Latvijā veidotā Ziņu lapa ir bez maksas.