Cienījamie „Eiropas Kustības Latvijā” biedri un atbalstītāji,
Klāt oktobra otrā nedēļa, kas, mums par prieku, ir solīta nedaudz siltāka. Klāt arī jaunākā Eiropas Kustība Latvijā ziņu lapa. Piedāvājam informāciju par pasākumiem un konkursiem gan Latvijā, gan ārzemēs.Vēlam izbaudīt skaistās rudens dienas!
1. Piektais kopējais makroekonomistu seminārs Francijā
Francijas centrālās bankas fonds (The Foundation Banque de France) piedāvā semināru visiem ES makroekonomistiem, kas notiks š. g. 6. decembrī Parīzē, Francijas centrālajā bankā (Banque de France). Semināra mērķis ir pašreizējo izpētes iespēju robežas, sapulcinot makroekonomistus no Eiropas valstīm. Ceļojuma un izmitināšanas izmaksas tiks segtas.
2. ES māja aicina uz diskusiju par līdzsvarotu attīstību
17.oktobrī, Starptautiskajā dienā nabadzības mazināšanai, pulksten 13:30 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, notiks diskusija „Kāda ir pareizā ieguldījumu formula līdzsvarotai attīstībai?”, kuru organizē Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) un kurā aicināts piedalīties ikviens interesents.
Diskusijā pieaicinātie eksperti sniegs ieskatu no dažādu resursu perspektīvām – cilvēkresursi, materiālie, finanšu, dabas resursi un savstarpējā sadarbība – vai ir iespējams atrast ieguldījumu “veiksmes formulu”, kas mazinātu nabadzību un nevienlīdzību? Diskusiju vadīs LAPAS direktore Inese Vaivare.
3. Seminārs „Enerģijas un klimata politikas struktūra 2030: pilsoniskās sabiedrības iesaistes veicināšana’’
Saistībā ar pašreiz notiekošajām debatēm par „Enerģijas un klimata politikas struktūru 2030” Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja sadarbībā ar Eiropas Komisijas „Enerģētikas” un „Klimata pārmaiņu ierobežošanas” struktūrvienībām organizē semināru, kas paredzēts sabiedriskās apspriešanas rezultātu prezentēšanai, augsta līmeņa izpratnes veidošanai un pilsoniskās sabiedrības iesaistīšana. Šis pasākums nodrošinās tiešu politikas veidotāju viedokļu apmaiņu un pilsoniskās sabiedrības pārstāvju iesaisti ES energoapgādes sistēmas transformācijas procesā, kā arī ES pozīciju noteikšana starptautiskajās sarunās par klimatu. Seminārs notiks š. g. 24. oktobrī Briselē.
4. Notiks Eiropas Padomes cilvēktiesību komisāra Nila Muižnieka vieslekcija „Cilvēktiesību diplomātija: piezīmes no darba pieredzes”
Ceturtdien, 10. oktobrī plkst. 16.00 Rīgas Juridiskajā augstskolā (RJA) ar vieslekciju „Cilvēktiesību diplomātija: piezīmes no darba pieredzes” (Human Rights Diplomacy: Notes from the Field) uzstāsies Eiropas Padomes (EP) cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks.
Vieslekciju laipni aicināti apmeklēt tiesību zinātņu un starptautisko attiecību studenti, valsts pārvaldes un ārlietu dienestu darbinieki, kā arī NVO pārstāvji, kuru interešu lokā ir cilvēktiesību jautājumi un to praktiskie aspekti starptautiskajā līmenī.
Lekcija notiks RJA, Strēlnieku ielā 4k-2, Rīgā, W-42 auditorijā. Plašāka informācija: liena.muraskina@rgsl.edu.lv
5. Nīderlandes ārlietu ministra lekcija par Latvijas un Nīderlandes sadarbību, Eiropas un Eiro nākotni
Frans Timmermans, Nīderlandes Ārlietu ministrs, 10.oktobrī uzstāsies ar lekciju “Latvija un Nīderlande. Partneri Eiropā” par Eiropas un eiro nākotni. Lekcija notiks plkst.14.45. Rīgas Ekonomikas augstskolā.
Lekcija ir plānota kā atvērtas debates par tādiem jautājumiem kā ‘Ko eiro sniegs Latvijai?’, ‘Kas ir Eiropai nepieciešams?’.
6. Atbalsts radošajiem braucieniem Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmā “Kultūra”
No 2. līdz 30. oktobrim profesionāli mākslinieki un citi radošo profesiju pārstāvji var pieteikties radošo braucienu atbalstam Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra” ietvaros. Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma „Kultūra” atbalsta mākslinieku rezidences, ilgtermiņa un īstermiņa sadarbības tīklu izveidi, profesionālu mākslinieku un kultūras darbinieku mobilitāti visās mākslas nozarēs. Tās mērķis ir izveidot pamatu inovatīvai, dinamiskai Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mākslas un kultūras dzīvei.
7. CIVICUS finansējums vietējo nevalstisko organizāciju dialogu vadīšanā
CIVICUS (The World Alliance for Citizen Participation) ir paziņojusi aicinājumu izpaust interesi partneru sasaukšanā, lai vadītu vietējo ieinteresēto pušu sarunas „New Social Contract” projekta ietvaros. CIVICUS pauž pārliecību, ka daudzas problēmas un izaicinājumi var tikt risināti ar dialogu un savstarpējas sadarbības palīdzību. Šim nolūkam ir uzsākta darbība, kas balstīta izpētes projektā „New Social Contract”.
CIVICUS aicina piedalīties šajā projektā visus interesentus organizācijas, kas būtu sevišķi saistīti ar Dzimumu līdztiesības jautājumiem, Jauniešu problēmām, Vides problēmu izaicinājumiem, Marģinālo kopienu interesēm, Starpkonfesiju dialogiem, Kopienām orientētiem projektiem, Kopienu attīstību projektiem, Inovatīvu vietējo pārvaldību.
Katrs partneris saņems finansiālu ieguldījumu 4000 USD vērtībā, kas nodrošinās šo dialogu sagatavošanās aktivitāšu izmaksu segšanu, organizāciju, sekmēšanu un dokumentāciju. Katrs ieinteresētais dalībnieks tiek aicināts aizpildīt rakstisku online formu līdz š.g. 15. oktobrim.
Starptautiskais parlamentāro pētījumu centrs piedāvā pasākuma producenta amata vietu Briselē. Pieteikšanās termiņš – š.g. 25. oktobris. Veiksmīgajam kandidātam būs iespēja nodrošināt pasākumu veidošanu un attīstību ES vairāku sektoru ietvaros, izpētot tirgu un uzsākot jaunus pasākumus.
9. Darba iespējas ES valstīs „Eures” darba mobilitātes programmā
„Eures” darba mobilitātes shēma piedāvā palīdzību jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem darba meklējumos ES valstīs. „Your first Eures job” darbība ir balstīta uz valsts nodarbinātības dienestu atbalstu, kas sniedz palīdzību ar informāciju, darba meklēšanu, darbā pieņemšanu un finansējumu – gan jaunajiem darba meklētājiem, gan uzņēmumiem, kas ir ieinteresēti pieņemt darbā cilvēkus no citām ES valstīm.
Ja arī Jūs esat ES pilsonis vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kas ir darba meklējumos vai darba devējs, kurš ir gatavs piedāvāt vismaz 6 mēnešu darba līgumu legāli dibinātā uzņēmumā kādā no ES valstīm, tad, iespējams, tā ir tieši Jūsu iespēja jaunu zināšanu un pieredzes iegūšanā.
10. Aicinām izteikt viedokli par EESK sagatavotajiem atzinumiem *
Eiropas Kustība Latvijā šobrīd strādā pie vairākiem Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas ziņojumiem, tai skaitā SOC/497 “Jaunās psihoaktīvās vielas”, ECO/355 “Eiropas Savienības Solidaritātes Fonds”, SOC/493 “Izglītības atvēršana ”, sīkāk pievienotajā tabulā. Šobrīd notiek darbs pie dokumenta melnraksta veidošanas, tāpēc aicinām interesentus izteikt savas idejas/ svarīgus punktus, kas noteikti būtu iekļaujami dokumentā. Savas idejas aicinām sūtīt uz info@eiropaskustiba.lv
11. Eiro naudas drošības pazīmes interaktīvā banknošu ekspozīcijā
12. Pirmais reģionālais pasākums ES Pilsoņu gada ietveros Rēzeknē ir veiksmīgi norisinājies
Pagājušo piektdien, 4.oktobrī, Rēzeknes radošajā centrā “Zeimuļš” veiksmīgi norisinājās pirmais reģionālais pasākums par attīstības iespējām kultūras un tūrisma jomā, kā arī pilsoniskās līdzdalības iespējām ES procesos.
Paneļdiskusijā piedalījās Inese Laizāne, Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre, 11. Saeimas deputāte; Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes Domes priekšsēdētājs; Andris Uškāns, biedrības „Artistence” vadītājs un Rēzeknes Domes Kultūras komisijas loceklis; Diāna Zirniņa, SIA „Austrumlatvijas koncertzāle” valdes locekle; Inete Ielīte, Eiropas Jauniešu kora direktore, latviskās kultūrtelpas labas gribas vēstniece. Diskusiju vadīja žurnāliste Daina Jāņkalne.
Diskusiju ciklu organizēja Latvijas Bērnu forums ar Rēzeknes pašvaldības, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra „Zeimuļs” un biedrību „Eiropas Kustība Latvijā”, „Zaļais meridiāns” un „Artistence”, kā arī Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu. Diskusiju cikla ietvaros pavisam paredzētas sešas diskusijas.
Nākamais reģionālais pasākums ES Pilsoņu gada ietvaros norisināsies 25.oktobrī Smiltenē. Mēs informēsim par to sīkāk nākamajās ziņu lapās.
13. Diskusijas par Latvijā sasniegto un turpmākajiem soļiem Atvērtas pārvaldības partnerības ietvaros
2012. gadā Latvija pievienojās Atvērtas pārvaldības partnerībai (APP), kuras izveidē aktīvi ir darbojusies biedrība “Eiropas Kustība Latvijā”. Iniciatīvas ietvaros Latvija ir apņēmusies saistības četros rīcības virzienos: sabiedrības iesaiste, pakalpojumu kvalitāte, korupcijas ierobežošana un informācijas pieejamība. Skat. Nacionālo pozīciju šeit: http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40247807&mode=mk&date=2012-04-10
Atvērtās pārvaldības partnerības (APP) iniciatīva paredz ikgadēju pārskatu par paveikto, kā arī neatkarīgu tā novērtējumu. Novērtējuma sagatavošanas ietvaros 21.oktobrī ES Mājā plānotas divas diskusijas ar iesaistītajām un ieinteresētajām pusēm.
10:30 – 13:00 – saruna ar organizācijam, kas līdz šim bijušas iesaistītas APP
14:30 – 17:00 – saruna ar organizācijām, kas nav iesaistījušās APP
Lūdzu pieteikt savu interesi Zintai Miezainei, kura apkopo informāciju ziņojumam APP Neatkarīgas novērtēšanas mehānisma ietvaros līdz ceturtdienai, 17. oktobrim pa e-pastu: zintam8@inbox.lv
Informācija par Latvijas dalību Atvērtās pārvaldības partnerībā (APP)
14. Eiropas Kalendārs – zīmīgie datumi tuvākajās nedēļās *
***
Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.
Šī Ziņu lapa ir izdota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par Ziņu lapas saturu atbild biedrība „Eiropas Kustība Latvijā”
Priecāsimies, ja Ziņu lapā iekļauto informāciju pārsūtīsiet citiem interesentiem vai pārpublicēsiet, norādot atsauci uz autoru – Eiropas Kustība Latvijā.
Ja arī Jūs vēlaties Ziņu lapu saņemt, vai arī no tās saņemšanas atteikties, lūdzu, rakstiet: info@eiropaskustiba.lv. Eiropas Kustības Latvijā veidotā Ziņu lapa ir bez maksas.