Piedāvājam Jums jaunāko EKL Ziņu lapu ar aktuāliem projektu konkursiem, pasākumiem, jaunumiem u.c., tostarp vairākas iespējas jauniešiem un skolām.
SATURS:
1. Ārlietu debates Saeimā ceturtdien, 26. janvārī, un video ieraksts no ekspertu diskusijas
5. Francijas kino kluba nākamie seansi – 1., 15., 29. februārī, 14. un 28. martā
6. Jauniešiem: STEIDZAMI – Eiropas Brīvprātīgā darba vakances Itālijā
8. MultiTalks starpkultūru vakars otrdien, 31. janvārī, plkst. 18:00 Britu Padomē
9. Projektu konkurss Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmā un konsultācijas
11. Speciāli Eiropas Kustībai Latvijā: Olga Domorada par to, kā var palīdzēt Baltkrievijas politieslodzītajiem *
12. Publikācija „Paplašinot pilsonisko telpu caur brīvprātīgo darbu: 2011. gada mācībstundas”
***
1. Ārlietu debates Saeimā ceturtdien, 26. janvārī, un video ieraksts no ekspertu diskusijas
Ceturtdien, 26. janvārī, jau otro gadu pēc kārtas Saeimā notiks Ārlietu debates. Debatēs tiks apspriests Ārlietu ministra ikgadējais ziņojums par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un par paveikto un iecerēto turpmāko darbību Eiropas Savienības jautājumos, kurš atrodams šeit: http://polsis.mk.gov.lv/view.do?id=3877. Aicinām sekot debatēm tiešsaistē: http://www.saeima.lv/lv/likumdosana/saeimas-sede/video-translacijas.
Savukārt trešdien, 18. janvārī, notika Saeimas Ārlietu komisijas rīkotā diskusija ar ekspertiem, lai sagatavotos debatēm. Tajā EKL pārstāvēja valdes loceklis Dr. Alberts Prikulis un biroja darbinieces Kristīne Gailīte un Diāna Potjomkina. EKL cita starpā pauda izbrīnu par novēloto gatavošanos ārlietu debatēm un par pieticīgu pilsoniskās sabiedrības iesaisti, kā arī nepietiekamo Eiropas lietu komisijas interesi par procesu. Vēl viens EKL priekšlikums bija pievērst uzmanību ES programmu izstrādei nākamajā finanšu periodā, lai tās būtu atbilstošas Latvijas interesēm. Tāpat EKL pārstāvji vērsa deputātu uzmanību uz Ārpolitikas ziņojumā jau iekļautajiem EKL priekšlikumiem, tostarp nepieciešamību labāk koordinēt un vadīt Latvijas intereses, lemjot par ES budžetu nākamajā finanšu perspektīvā, kā arī nodrošināt sabiedrības līdzdalību ārlietās. Jau tagad Saeimai būtu jāseko Ārlietu ministrijas labajam piemēram, iesaistot pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus un ekspertus ārpolitikas veidošanā. Video ieraksts no šīs diskusijas atrodams šeit:
http://www.saeima.lv/lv/aktualitates/saeimas-zinas/19257-diskusija-ar-arlietu-ekspertiem-par-latvijas-arpolitikas-prioritatem-un-uzdevumiem-2012-gadam.
uz augšu
2. Čehijas organizācija STEIDZAMI meklē partneru izglītības jomā – Čehijas ES budžeta finansēts projekts
Čehijas organizācija steidzami meklē partnerorganizāciju, kas ir saistīta ar izglītības jomu, vēlams tādu, kas darbojas ar bezdarbnieku apmācību, brīvprātīgo darbu u.tml., un kurai varētu būt interese piedalīties Čehijas ES budžeta 100% finansētā projektā. Latvijas partnerim būtu iespējams dalīties pieredzē ar čehu kolēģiem un veidot kādu apmācību braucienu ap 50 personām uz Čehiju. Diemžēl administratīvu un citu izdevumu segšanas iespēja nav, bet arī ieguldījums no pašu puses netiek prasīts un iespējamie, nepieciešamie laika resursi šķiet ļoti pārskatāmi. Projekta iesniegšanas termiņš ir jau nākamnedēļ – 30. janvārī, tāpēc par Jūsu interesi jāpaziņo steidzami. Ja Jūs interesē šī sadarbības iespēja, lūdzu, rakstiet EKL uz info@inmedia.lv/ekl!
uz augšu
3. Konference „Iesildoties Eiropas Pilsoņu iniciatīvai” ceturtdien, 26. janvārī – Briselē un tiešraidē
Ceturtdien, 26. janvārī, Briselē notiks starptautiska konference „Iesildoties Eiropas Pilsoņu iniciatīvai” (Warming Up for the Citizens’ Initiative). To rīko Eiropas Komisijas viceprezidents Marošs Ševčovičs (komisārs, kas atbild par attiecībām ar citām ES iestādēm un administrāciju), un tajā piedalīsies gan ES institūciju, gan dalībvalstu, pilsoniskās sabiedrības organizāciju, masu mediju un sociālo tīklu pārstāvji. Konference sāksies plkst. 10:30 pēc Latvijas laika; to būs iespējams vērot tiešraidē (angļu, franču, vācu, spāņu, itāļu un zīmju valodā), kā arī turpat uzdot savus jautājumus:
http://webcast.ec.europa.eu/eutv/portal/_v_fl_300_lv/player/index_player.html?id=13845. Vēlāk būs pieejams arī konferences ieraksts.
Tāpat Jūs varat iesaistīties diskusijā Facebook lapā: http://www.facebook.com/events/251513061571095/ vai Twitter, izmantojot #ECI.
Eiropas Pilsoņu iniciatīva ir iespēja vismaz vienam miljonam ES pilsoņu pieprasīt Eiropas Komisijai, lai tā ierosinātu un grozītu kādu no ES tiesību aktiem; to varēs uzsākt, sākot ar šā gada aprīli.
Jau ir pieejamas vairākas rokasgrāmatas, piemēram, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas rokasgrāmata visās ES valodās (http://www.eesc.europa.eu/?i=portal.en.publications.18960) un Eiropas Komisijas rokasgrāmata, kas pagaidām ir tikai angļu valodā (http://ec.europa.eu/dgs/secretariat_general/citizens_initiative/docs/guide_eci_en.pdf), bet šomēnes būs pieejama arī pārējās ES valodās (sīkāku informāciju sk. http://ec.europa.eu/dgs/secretariat_general/citizens_initiative/index_lv.htm).
4. Nevalstiskajām organizācijām: Ziemeļu Ministru padomes biroja projektu konkursi (līdz 1. martam un līdz 27. aprīlim)
Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā ir izsludinājis divus projektu konkursus nevalstiskajām organizācijām. Pirmās programmas – „Ziemeļvalstu un Baltijas valstu NVO programmas” – prioritātes šogad ir vide un ilgtspējīga attīstība; projektos jāpiedalās vismaz trīs valstu partneriem, maksimālais iespējamais finansējums tiem ir9000 LVL(līdzfinansējums nav strikti noteikts). Šajā programmā projekti jāiesniedz līdz 1. martam. Savukārt otrā programma „NVO programma Baltijas jūras reģionam” paredz sadarbību starp NVO no Ziemeļvalstīm, Baltijas valstīm, kā arī Krievijas vai Baltkrievijas. Maksimālais pieejamais finansējums – līdz 46 000 LVL, pieteikumi jāiesniedz līdz 27. aprīlim.
Avots un sīkāka informācija: Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, http://www.norden.lv/lv/grantu-programmas/nvo-programmas
5. Projektu konkurss Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmā un konsultācijas
Līdz 27. februārim valsts un vietējās pārvaldes iestādes, pilsoniskās sabiedrības organizācijas un uzņēmumi – var iesniegt projektu koncepcijas otrajā konkursā Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros (Eiropas Savienības INTERREG programma). Par izsludināto konkursu lasiet šeit: http://www.estlatrus.eu/eng/news/2nd_restricted_call_for_propos. Potenciālie projektu iesniedzēji vēl var piedalīties informatīvajā seminārā, kas notiks Rēzeknē rīt, 25. janvārī, vai konsultāciju dienās Rīgā 6. februārī (Apvienotā Tehniskā Sekretariāta birojs, Ausekļa iela 14, 3. stāvs). Sīkāku informāciju skatiet šeit: http://www.rpr.gov.lv/esfondi/index.php?id=42&lid=1919 (Rīgas plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centrs).
uz augšu
6. Francijas kino kluba nākamie seansi – 1., 15., 29. februārī, 14. un 28. martā
Francijas institūts Latvijā (Institut Français Lettonie) aicina uz jauno Kino kluba ciklu, kura ietvaros bez maksas varat noskatīties Francijas filmas. Filmu „Mazais leitnants” varēsiet redzēt trešdien, 1. februārī, plkst. 19:00 Institūta konferenču zalē (Rīga, Elizabetes iela 59). Tā tiks rādīta franciski ar angļu subtitriem. Nākamā filma, „Nulles stunda”, tiks izrādīta 15. februārī, savukārt pēc tam seansi notiks 29. februārī, 14. un 28. martā.
Avots un sīkāka informācija: Francijas institūts Latvijā, http://www.ccf.lv/lv/jaunumi/274-cine-club-le-petit-lieutenant.
7. Jauniešiem: STEIDZAMI – Eiropas Brīvprātīgā darba vakances Itālijā
Organizācija netālu no Itālijas Brešas (Brescia) pilsētas meklē divus jauniešus, kas vēlētos doties Eiropas Brīvprātīgajā darbā, strādājot ar vecāka gadagājuma cilvēkiem. Projekta ilgums – no 2012. gada 6. maija līdz 2013. gada 6. februārim, kopā deviņi mēneši. Sīkāka informācija: http://ec.europa.eu/youth/evs/aod/hei_form_en.cfm?EID=42000864452, uzņemošā organizācija – Fondazione Giovannina Rizzieri, projekta numurs – 2011-IT-11. Jāpiesakās ir steidzami, jo projektu iesniedz 1.februārī!
Eiropas Brīvprātīgais darbs ir lieliska, pilnībā apmaksāta iespēja jauniešiem (18-30 gadi) pavadīt līdz 12 mēnešiem citā valstī Eiropā (vai ārpus tās), gūstot profesionālu un personīgu pieredzi, jaunas valodas un kultūras zināšanas un daudz ko citu. EKL ir akreditēta EBD nosūtītājorganizācija un vadošā lomā atbildīgā brīvprātīgo sagatavošanā un darbā ar tiem. Par Eiropas Brīvprātīgo darbu sīkāk varat lasīt šeit.
uz augšu
8. Jauniešiem: bezmaksas apmācību cikls „17 soļi Eiropas nākotnē” no februāra līdz aprīlim Rīgā – pieteikšanās līdz 25. janvārim!
Jaunieši tiek aicināti piedalīties bezmaksas apmācību ciklā „17 soļi Eiropas nākotnē”, kurā varēsiet uzzināt vairāk par jauniešu līdzdalības iespējām Eiropas Savienībā, projektu vadību, e-rīku un sociālo mediju izmantošanu, mediju satura veidošanu. Projekta dalībniekiem būs iespēja iegūtās zināšanas pielietot, izstrādājot radošus pasākumus Eiropas nedēļai, kas notiks maijā – piemēram, foto/video konkursu un jauniešu centra diskusiju. Apmācības rīko Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai sadarbībā ar sabiedriskās politikas centru “Providus”, un tās notiks no februāra līdz aprīlim Rīgas jauniešu centrā „Kaņieris” (Kaņiera iela 15, 2. stāvs). Piedalīties var jaunieši no 16-20 gadiem, un sava dalība jāpiesaka līdz rītdienai, 25. janvārim!
Visa informācija, t.sk. pieteikuma anketa un nodarbību grafiks, atrodama Kluba „Māja” lapā: http://www.klubsmaja.lv/index.php/lv/ component/content/article/31-nac-un-piedalies/336-iespja-pieteikties-apmcbu-ciklam-17-soi-eiropas-nkotn
uz augšu
9. MultiTalks starpkultūru vakars otrdien, 31. janvārī, plkst. 18:00 Britu Padomē
Britu Padome Latvijā aicina pirmdien, 31. janvārī, plkst. 18:00 piedalīties MultiTalks starpkultūru vakarā, kura tēma ir „mobilās identitātes” un globālā migrācija. Vakara ietvaros tiks izrādīta dokumentālā filma Moving to Mars par kādas Birmas minoritātes emigrāciju uz Lielbritāniju, kā arī notiks diskusijas ar Starptautiskās migrācijas organizācijas Rīgas biroja vadītāju, Dr. Ilmāru Mežu, un britu ekspertu daudzveidības jautājumos Tristanu Eisu (Tristan Ace). Pasākums notiks Britu Padomes telpās (Rīga, Blaumaņa iela 5a), ieeja bez maksas. Sava dalība jāpiesaka iepriekš.
Avots un sīkāka informācija, t.sk. pieteikuma anketa: Britu Padome Latvijā, http://www.britishcouncil.org/latvia-projects-mobile-identities.htm
10. Skolām: kontaktu veidošanas seminārs eTwinning skolu programmas ietvaros 23.-26. februārī Krakovā, pieteikšanās līdz 26. janvārim
Latvijas pamatskolu vai vidusskolu direktori vai viņu vietnieki, kas vēlas īstenot projektus eTwinning starptautiskās skolu programmas ietvaros, var pieteikties kontaktu veidošanas semināram, kas notiks no 23. līdz 26. februārim Krakovā, Polijā. Dalībniekiem tiks segti transporta, viesnīcas un ēdināšanas izdevumi, kā arī dalības maksa. No Latvijas pasākumā varēs piedalīties četri skolu pārstāvji. Sava dalība jāpiesaka līdz šai ceturtdienai, 26. janvārim!
Avots un sīkāka informācija: Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, http://www.jaunatne.gov.lv/index.php/component/content/article/61-informcija-ceotjiem/1018-kontaktu-seminars-direktoriem
eTwinning ir programma, kas ļauj Eiropas skolām sadarboties interneta vidē, par to sīkāku informāciju varat iegūt šeit: http://www.jaunatne.gov.lv/index.php/citas-programmas-un-projekti/e-twinning
uz augšu
11. Speciāli Eiropas Kustībai Latvijā: Olga Domorada par to, kā var palīdzēt Baltkrievijas politieslodzītajiem *
Baltkrievijas cilvēktiesību aktīviste Olga Domorada savā rakstā norāda, ka Baltkrievijas cietumos joprojām sodu izcieš Baltkrievijas politiskie ieslodzītie, kuri tiek spīdzināti un pazemoti, jo uzdrošinās protestēt pret pastāvošo režīmu. Olga aicina sniegt viņiem morālu un emocionālu atbalstu, sūtot pastkartītes – tāpat savu solidaritāti izrāda arī daudzi citi cilvēki no visas pasaules. Visu rakstu lasiet šeit: http://www.eiropaskustiba.lv/?p=990.
uz augšu
12. Publikācija „Paplašinot pilsonisko telpu caur brīvprātīgo darbu: 2011. gada mācībstundas”
CIVICUS: Pasaules alianse pilsoņu līdzdalībai (CIVICUS: World Alliance for Citizen Participation) un Apvienoto Nāciju Brīvprātīgie (United Nations Volunteers) piedāvā iepazīties ar jaunāko publikāciju – „Paplašinot pilsonisko telpu caur brīvprātīgo darbu: 2011. gada mācībstundas” (Broadening Civic Space through Voluntary Action: Lessons from 2011). 2011. gads iezīmēja desmitgadi kopš Starptautiskā brīvprātīgo gada (Eiropas Savienībā tas bija Eiropas Brīvprātīga darba gads). Publikācijā tiek analizētas jaunākās tendences brīvprātīgajā darbā un sniegtas rekomendācijas gan politikas veidotājiem, gan pilsoniskajai sabiedrībai. Publikācija atrodama CIVICUS mājas lapā šeit: http://civicus.org/news-and-resources/713-broadening-civic-space-through-voluntary-action-lessons-from-2011.
uz augšu
Sekojiet EKL jaunumiem arī portālā Twitter:
http://twitter.com/EiropasKustiba
un Facebook: http://www.facebook.com/pages/Eiropas-Kust%C4%ABba-Latvij%C4%81/181402708570153
Eiropas Kustība Latvijā: www.eiropaskustiba.lv, info@inmedia.lv/ekl
EKL domubiedru grupa portālā draugiem.lv: http://www.draugiem.lv/group/93912/
„EBD no EKL” domubiedru grupa portālā draugiem.lv (topošiem, esošiem un bijušiem Eiropas Kustības Latvijā EBD brīvprātīgajiem): http://www.draugiem.lv/group/99386/
Starptautiskā Eiropas Kustība: http://www.europeanmovement.eu
Priecāsimies, ja Ziņu lapā iekļauto informāciju pārsūtīsiet citiem
interesentiem vai pārpublicēsiet, norādot atsauci uz autoru – Eiropas Kustība Latvijā.
Būsim pateicīgi arī, ja dosiet ziņu, kam varētu interesēt Ziņu lapas saņemšana.
EKL Ziņu lapu atbalsta: